Slovenskí volejbalisti zdolali Maďarsko 3:1 na 2. turnaji v Grécku

31.05.2014 Celý región

Rentis 30. mája (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy v gréckom Rentise aj svoj druhý zápas. Zverenci trénera Flavia Gulinelliho si podľa očakávania poradili s outsiderovom skupiny Maďarskom 3:1 a ostali na čele skupiny. V sobotu sa Slováci stretnú od 19:30 o priamy postup na ME 2015 s domácim Gréckom, ktoré ešte v piatok čaká súboj s Estónskom.

Slováci nastúpili s jednou zmenou oproti zápasu s Estónskom, keď sa v základe objavil na poste blokára mladík Krajčovič namiesto Červeňa. Úvod prvého setu bol vyrovnaný, Slováci často kazili servis a tým udržiavali súpera v hre. Po menšom zaváhaní sa Maďari dokonca dostali do vedenia 14:11, ale Slováci katastrofu rýchlo zažehnali a vyrovnali po dvoch blokoch Kohúta na 14:14. V koncovke sa ako prví dostali k setbalu Slováci, keď Kostoláni vytĺkol blok súpera - 24:23. Slováci nakoniec po Kohútovom útoku využili tretí setbal a vyhrali prvý set 26:24.

V úvode druhého dejstva sa naši dostali do vedenia 8:5 po Janušekovom ese. Maďari však vyrovnali na 9:9 a Janušeka vystriedal Vlk. Potom sa presadil stredom Krajčovič, Bencz dal eso a viedli sme 11:9. Maďari síce vyrovnali, ale potom dobre zaútočil Bencz a dvakrát Vlk a viedli sme 15:11. Na druhom technickom timeoute vyhrávali Slováci 16:12 po ďalšom úspešnom útoku Vlka. Potom sa presadil z doskoku Paták a bolo už 18:14. Slováci mali jasne navrch a pri Vlkovom servise ušli až na 22:14, keď útok Maďarov zablokovali Bencz s Kohútom. Prvý setbal mali Slováci po Patákovom útoku - 24:16. Set ukončil tvrdým útokom Kostoláni a Slováci ho vyhrali 25:17.

V treťom sete viedli Maďari 4:2, ale Paták útokom a Krajčovič blokom vyrovnali. Na prvom technickom timeoute vyhrávali Slováci 8:6, keď dobrý zákrok v obrane predviedol Krajčovič a následne dali Maďari aut. Slováci potom trochu poľavili a súper sa dostal do vedenie 11:9. Paták útokom a Masný esom však okamžite vyrovnali. Slovákom sa však v tejto fáze veľmi nedarilo, ubrali z plynu a Maďari sa dostali do vedenia 17:13. V závere setu sa už slovenskí volejbalisti nespamätali a prehrali ho 18:25.

Do štvrtého setu vstúpili Slováci dobre a pri Kohútovom servise, ktorý dal dve esá, vyhrávali 4:0. Po útoku Patáka bolo už 6:2. Po dobrom servise Masného a útoku Bencza viedli Slováci už 10:4. Po ďalšom Benczovom útoku vyhrávali slovenskí volejbalisti 14:9, ale Maďari znížili na 14:12. Slováci po timeoute pridali a Kohút blokom upravil na 20:15. Zápas ukončil Paták, Slováci vyhrali štvrtý set 25:17 a získali dôležité tri body. Informoval web svf.sk.

Flavio Gulinelli, tréner SR: "V tomto zápase sme museli povinne vyhrať a boli sme na rozdiel od súpera pod väčším tlakom. Boli fázy zápasu, keď sme sa trochu trápili, ale dokázali sme sa z toho na rozdiel od tretieho setu dostať a to je dôležité. Naším cieľom bolo získať tri body a to sa nám podarilo. Nemôžeme byť spokojní s úrovňou hry, ale žiadneho súpera nie je jednoduché zdolať a som rád, že sme to zvládli. Červeňa sme nechali dnes oddychovať a šancu dostal mladý Krajčovič. Zajtra nás čaká súboj s Gréckom, v ktorom sa rozhodne o postupe."

sumár (zdroj: svf.sk):

Slovensko - Maďarsko 3:1 (24, 17, -18, 17)
Zápas trval: 112 minút. Rozhodovali: Penkov (Bul.), Popovič (Srb.), 100 divákov.
SR: Masný 2, Bencz 12, Kohút 10, Janušek 5, Paták 16, Krajčovič 6, libero Kubš (Vlk 4, Zaťko 0, Kostoláni 3). Tréner: F. Gulinelli.
Maďarsko: Tóth 2, Bagics 12, Nagy 7, S. Németh 13, F. Németh 13, Juhász 3, libero Molnar (David 0). Tréner: G. Demeter.

PRIEBEŽNÉ PORADIE: 1. Slovensko 12, 2. Grécko 9, 3. Estónsko 6, 4. Maďarsko 0.